Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 - 1.09.2010r.
09.09.2010

Rok szkolny 2010/2011 został zainaugurowany.

W murach szkoły kształceni będą:

• technicy masażyści,
  • ratownicy medyczni.

Cieszymy się, że tyle osób wybrało naszą szkołę i życzymy dobrych wyników w nauce oraz dużo satysfakcji.

Wyniki Egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe
09.09.2010

W miesiącu czerwcu odbył się egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla absolwentów kierunku asystentka stomatologiczna, technik masażysta i ratownik medyczny.

Do egzaminu przystąpiło:

• 21 osób kierunku asystentka stomatologiczna,
  • 14 osób kierunku technik masażysta,
  • 21 osób kierunku ratownik medyczny.

Dyplomy po egzaminie otrzymało:

• 19 osób kierunku asystentka stomatologiczna, co stanowi 90.5%,
  • 12 osób kierunku technik masażysta, co stanowi 85.7%,
  • 21 osób ratownik medyczny, co stanowi 100%.

Wysoka zdawalność cieszy pedagogów jak też absolwentów.

Gratulujemy i życzymy sukcesów zawodowych.

Wakacje !!!
05.07.2010

Dnia 25 czerwca 2010 roku o godz. 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego przez słuchaczy kierunków ratownik medyczny, technik masażysta oraz asystentka stomatologiczna była jednocześnie podsumowaniem ich naukowego dorobku a także momentem pożegnania z kolegami, wychowawcami i dyrekcją.

Słuchacze z rąk Pani Dyrektor oraz opiekunów otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Osoby, które uzyskały najlepsze wyniki w nauce oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły i klasy otrzymali nagrody książkowe.

Wszystkim pracownikom oraz słuchaczom życzymy spokojnego wypoczynku, abyście mogli wrócić po wakacjach z nowymi siłami do dalszej pracy w nowym roku szkolnym.

Wakacje !!!
Akcja "Razem możemy wiele" w Warcie - 21.06.2010r.
06.07.2010

W dniu 21 czerwca 2010 roku  słuchacze kierunku ratownik medyczny wraz z opiekunem mgr Marią Lewandowską uczestniczyli w akcji pod haslem "Razem możemy wiele" zorganizowanej w Warcie przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych poszkodowanych w wyniku wypadków komunikacyjnych.

W czasie trwania akcji młodzież naszej szkoły prowadziła edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach a także uczyła czynności ratunkowych dotyczących wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłych i dzieci.

IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy i Sprawności Fizycznej w Zakresie Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa Publicznego i Ratownictwa Medycznego Młodzieży Szkół Policealnych Samorządu Województwa Łódzkiego - 18.06.2010r.
18.06.2010

W dniu 18 czerwca 2010 roku w Szkole Policealnej Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi odbył się IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy i Sprawności Fizycznej w Zakresie Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa Publicznego i Ratownictwa Medycznego dla Młodzieży Szkół Policealnych Samorzędu Województwa Łódzkiego.

W konkrursie brało udział 9 trzyosobowych drużyn reprezentujących następujące szkoły:

- Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu;
- Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim;
- Szkoła Policealna Nr 2 Samorządu Województwa Łódzkiego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi;
- Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu;
- Szkoła Policealna Nr 1 Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi;
- Kolegium Nauczycielskie w Wieluniu;
- Kolegium Nauczycielskie w Zgierzu;
- IX Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Łodzi.

Tabela wyników ukształtowała się następująco:

I miejsce - Szkoła Policealna nr 2 Samorządu Województwa Łódzkiego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi.
II miejsce - Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu.
III miejsce - Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

W skład naszej drużyny wchodzili słuchacze kierunku ratownik medyczny:

1. Tomasz Błaszczyk
  2. Emil Maciaszczyk
  3. Elżbieta Mikołajczyk

Opiekunem grupy była mgr Halina Żarnecka.

Konkurs przebiegał w serdecznej i przyjaznej atmosferze oraz w duchu sportowej rywalizacji, a uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Festyn Rodzinny w Zduńskiej Woli - 13.06.2010r.
06.07.2010

W dniu 13 czerwca 2010 roku w Zduńskiej Woli odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Słuchacze kierunku ratownik medyczny przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Medycyny Ratunkowej z Sieradza prowadzili edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Akcja ta połączona została z promocją szkoły w środowisku lokalnym.

Miting "Ratujemy życie i pomagamy" - 8.06.2010r.
06.07.2010

W dniu 8 czerwca 2010 roku po raz drugi uczniowie i nauczyciele Szkoły Policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu zorganizowali miting pod hasłem "Ratujemy życie i pomagamy".

W czasie mitingu słuchacze kierunku ratownik medyczny dokonywali bezpłatnych pomiarów tętna, cisnienia krwi oraz poziomu glukozy. Uczyli także czynności ratunkowych dotyczących resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zostanie wpisana do kalendarza akcji prowadzonych przez szkołę na stałe.

Miting