wrzesień

04.01.2011

Wszelkiej pomyślności w życiu osobistym,
spełnienia zamierzeń i dążeń zawodowych
w Nowym Roku

życzy
Dyrektor SPSWŁ w Sieradzu
Barbara Milak

Akcja "Góra Grosza"
04.01.2011

W dniach 22.11.-03.12.2010 roku słuchacze szkoły włączyli się w coroczną akcję Góra Grosza, organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Monika Szczepaniak dziękuje młodzieży naszej szkoły  za zbiórkę „grosików” na tak szczytny cel. Pieniądze zostaną przesłane zgodnie z Regulaminem akcji  do Towarzystwa "Nasz Dom".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 - 1.09.2010r.
09.09.2010

Rok szkolny 2010/2011 został zainaugurowany.

W murach szkoły kształceni będą:

• technicy masażyści,
  • ratownicy medyczni.

Cieszymy się, że tyle osób wybrało naszą szkołę i życzymy dobrych wyników w nauce oraz dużo satysfakcji.

Wyniki Egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe
09.09.2010

W miesiącu czerwcu odbył się egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla absolwentów kierunku asystentka stomatologiczna, technik masażysta i ratownik medyczny.

Do egzaminu przystąpiło:

• 21 osób kierunku asystentka stomatologiczna,
  • 14 osób kierunku technik masażysta,
  • 21 osób kierunku ratownik medyczny.

Dyplomy po egzaminie otrzymało:

• 19 osób kierunku asystentka stomatologiczna, co stanowi 90.5%,
  • 12 osób kierunku technik masażysta, co stanowi 85.7%,
  • 21 osób ratownik medyczny, co stanowi 100%.

Wysoka zdawalność cieszy pedagogów jak też absolwentów.

Gratulujemy i życzymy sukcesów zawodowych.

Wakacje !!!
05.07.2010

Dnia 25 czerwca 2010 roku o godz. 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego przez słuchaczy kierunków ratownik medyczny, technik masażysta oraz asystentka stomatologiczna była jednocześnie podsumowaniem ich naukowego dorobku a także momentem pożegnania z kolegami, wychowawcami i dyrekcją.

Słuchacze z rąk Pani Dyrektor oraz opiekunów otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Osoby, które uzyskały najlepsze wyniki w nauce oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły i klasy otrzymali nagrody książkowe.

Wszystkim pracownikom oraz słuchaczom życzymy spokojnego wypoczynku, abyście mogli wrócić po wakacjach z nowymi siłami do dalszej pracy w nowym roku szkolnym.

Wakacje !!!
Akcja "Razem możemy wiele" w Warcie - 21.06.2010r.
06.07.2010

W dniu 21 czerwca 2010 roku  słuchacze kierunku ratownik medyczny wraz z opiekunem mgr Marią Lewandowską uczestniczyli w akcji pod haslem "Razem możemy wiele" zorganizowanej w Warcie przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych poszkodowanych w wyniku wypadków komunikacyjnych.

W czasie trwania akcji młodzież naszej szkoły prowadziła edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach a także uczyła czynności ratunkowych dotyczących wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłych i dzieci.

IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy i Sprawności Fizycznej w Zakresie Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa Publicznego i Ratownictwa Medycznego Młodzieży Szkół Policealnych Samorządu Województwa Łódzkiego - 18.06.2010r.
18.06.2010

W dniu 18 czerwca 2010 roku w Szkole Policealnej Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi odbył się IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy i Sprawności Fizycznej w Zakresie Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa Publicznego i Ratownictwa Medycznego dla Młodzieży Szkół Policealnych Samorzędu Województwa Łódzkiego.

W konkrursie brało udział 9 trzyosobowych drużyn reprezentujących następujące szkoły:

- Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu;
- Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim;
- Szkoła Policealna Nr 2 Samorządu Województwa Łódzkiego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi;
- Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu;
- Szkoła Policealna Nr 1 Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi;
- Kolegium Nauczycielskie w Wieluniu;
- Kolegium Nauczycielskie w Zgierzu;
- IX Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Łodzi.

Tabela wyników ukształtowała się następująco:

I miejsce - Szkoła Policealna nr 2 Samorządu Województwa Łódzkiego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi.
II miejsce - Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu.
III miejsce - Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

W skład naszej drużyny wchodzili słuchacze kierunku ratownik medyczny:

1. Tomasz Błaszczyk
  2. Emil Maciaszczyk
  3. Elżbieta Mikołajczyk

Opiekunem grupy była mgr Halina Żarnecka.

Konkurs przebiegał w serdecznej i przyjaznej atmosferze oraz w duchu sportowej rywalizacji, a uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.