wrzesień

12.07.2013
DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI
30.06.2013

Kolejny rok szkolny dobiegł końca... Dziękujemy współpracownikom i uczniom za trud włożony w pracę i naukę. Życzymy  wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania. Życzymy  wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi, nawiązaniu nowych wartościowych przyjaźni.

Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!
Kierunki kształcenia - Sieradzka Szkoła Policealna Województwa Łódzkiego dla Dorosłych w Sieradzu
20.06.2013

Sieradzka Szkoła Policealna
Województwa Łódzkiego dla Dorosłych
w Sieradzu

Kształci słuchaczy w formie stacjonarnej i zaocznej zgodnie
z klasyfikacją szkolnictwa zawodowego

• Technik weterynarii (s/z) 2
  • Technik administracji (s/z) 2
  • Technik rachunkowości (s/z) 2
 (s) - kształcenie odbywa się stacjonarnie od 3 do 5 dni w tygodniu w godzinach popołudniowych
 (z) - kształcenie odbywa się zaocznie (w weekendy)
1 - 1 rok         2 – 2 lata

Kierunki kształcenia - Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu
20.06.2013

Szkoła Policealna
Samorządu Województwa Łódzkiego
w Sieradzu

Kształci słuchaczy w formie stacjonarnej zgodnie
z klasyfikacją szkolnictwa zawodowego w następujących zawodach:

• Technik masażysta (s)2
  • Opiekun medyczny (s)1
  • Opiekun w domu pomocy społecznej (s)2
  • Opiekun osoby starszej (s)2
  • Opiekunka środowiskowa (s)2
  • Asystentka stomatologiczna (s)1
  • Terapeuta zajęciowy (s)2
  • Opiekunka dziecięca (s)2
  • Technik BHP (s)2
  • Technik usług kosmetycznych (s)2
  • Technik weterynarii (s)2
  • Asystent osoby niepełnosprawnej (s)1
  • Technik sterylizacji medycznej (s)1

(s) - kształcenie odbywa się wyłącznie stacjonarnie w tygodniu
 1 -  1 rok          2 – 2 lata

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe - 2013r.
27.05.2013

W dniach 17-19 czerwca 2013 roku w budynku szkoły przeprowadzony będzie egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla słuchaczy kierunków ratownik medyczny i technik masażysta.

Część pisemna egzaminu odbędzie się dnia 17 czerwca 2013 roku o godz. 12.00.

Część praktyczna egzaminu w dniach:

1. 18 czerwca 2013 roku:

godz. 9.00 - zmiana I - ratownik medyczny
godz. 15.00 - zmiana II - ratownik medyczny

2. 19 czerwca 2013 roku:

godz. 9.00 - technik masażysta

Osoba przystępująca do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe zobowiązana jest do posiadania dokumentu tożsamości z aktualnym zdjęciem, oraz długopisu z czarnym wkładem.

Wszystkie informacje dotyczące egzaminu zawodowego umieszczone są na szkolnej tablicy ogłoszeń.

"łódzkie - edukacja zawodowa szyta na miarę pracodawców" - konferencja naukowa - 20.05.2013r.
22.05.2013

20 maja 2013r. w Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo-Technologicznym Sp. z o.o. odbyła się konferencja naukowa „łódzkie - edukacja zawodowa szyta na miarę pracodawców".

Edukacja zawodowa to jeden z najistotniejszych elementów wykorzystania kapitału intelektualnego w regionie. Celem organizacji forum „łódzkie – edukacja zawodowa szyta na miarę pracodawców” była wymiana doświadczeń dotyczących zdobywania kwalifikacji zawodowych zgodnie z potrzebami rynku pracy i oczekiwaniami pracodawców.

Główną ideą forum było wypracowanie relacji między przedsiębiorcami a szkołami, które będą stanowiły podstawę kształtowania szkolnictwa zawodowego, a w konsekwencji wykorzystanie kapitału intelektualnego w regionie.

W Forum wzieli  udział przedstawiciele: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Gospodarki, jednostki samorządu terytorialnego, wojewódzkiego i powiatowych urzędów pracy, środowiska naukowego oraz sektora gospodarki.

„łódzkie – edukacja zawodowa szyta na miarę pracodawców” została zrealizowana we współpracy Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Łódzkim Regionalnym Parkiem Naukowo-Technologicznym, w ramach Forum Naukowego będącego jednym z elementów projektu „Łódzkie intelektualne” realizowanego przez Województwo Łódzkie. Partnerem wydarzenia był Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi.
Forum zostało objęte honorowym patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Gospodarki. Patronat medialny objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Łodzi.

Promocja szkoły - Lututów - 18.04.2013r.
06.05.2013

18 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wzieli udział w promocji szkoły połączonej z pokazem pierwszej pomocy w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie.

Jak co roku zaprosilismy uczniów klas programowo najwyższych i zapoznaliśmy ich z naszą ofertą edukacyjną. Uczniowie w/w szkół wzieli udział w pokazie pierwszej pomocy medycznej oraz masażu leczniczego.

Cieszy nas duże zainteresowanie ze strony młodzieży i mamy nadzieję, że znajdzie ono odzwierciedlenie  w czasie naboru.
Bardzo dziękujemy Dyrektorowi szkoły za możliwość spotkania z młodzieżą.
Promocja szkoły - Lututów - 18.04.2013r.