02.04.2015

Byliśmy w Łasku na Targach edukacyjnych !
28.03.2015

Pierwsza edycja targów w Łasku już za nami ! Uczestniczyło w nich 15 szkół z całej Polski m.in: dwa  uniwersytety,politechnika,siedem uczelni wyższych, trzy szkoły policealne - w tym  Sieradzkie  SCKU.

Nasza szkoła prezentowała nie tylko swoją ofertę edukacyjną ale również zachęcała młodzież szkół ponadgimnazjalnych licznymi materiałami promocyjnymi i niecodziennymi pokazami m.in. masażu,makijażu,itp.Wszystko to,spotkało się z wielkim zainteresowaniem licznie przybyłej młodzieży.

Byliśmy w Łasku na Targach edukacyjnych !
Z ,,pierwszą pomocą,, w Złoczewie
28.03.2015

W dniu 05.03.2015 gościliśmy w Szkole Ponadgimnazjalnej w Złoczewie!

W ramach promocji Sieradzkiego SCKU przeprowadziliśmy wśród uczniów klas trzecich kurs pierwszej pomocy. Instruktaż, przeprowadziła p.Halina Żarnecka wieloletni pracownik naszej szkoły. Opowiedzieliśmy uczniom o naszej szkole,o jej ciekawych kierunkach kształcenia i zachęciliśmy do podjęcia nauki w SCKU.

Promocja Sieradzkiego SCKU w Zduńskiej Woli i Wieluniu
17.03.2015

Promocja Sieradzkiego SCKU Województwa Łódzkiego nabiera rozmachu. W dniach 4 i 12 marca b.r uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych w Zduńskiej Woli i Wieluniu, gdzie promowaliśmy naszą szkołę,udzielaliśmy informacji dotyczącej kierunków kształcenia,sposobu rekrutacji i wymagań jakie trzeba spełnić żeby zostać słuchaczem naszej szkoły.

Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się kierunki technik masażystatechnik usług kosmetycznychhigienistka stomatologiczna oraz nasz nowy kierunek technik weterynarii

Przypominamy !Jesteśmy szkołą publiczną,darmową nie wymagamy matury, kształcimy w systemie dziennym i zaocznym,prowadzimy kursy kwalifikacyjne.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z CAŁĄ OFERTĄ  KSZTAŁCENIA NASZEJ SZKOŁY !

Promocja Sieradzkiego SCKU w Zduńskiej Woli i Wieluniu
Maski karnawałowe Pokaz zombi- WARSZTATY CHARAKTERYZATORSKIE
06.03.2015

W niedzielę 1 marca  2015r w naszej szkole SCKU Województwa Łódzkiego,odbyły się warsztaty charakteryzatorskie dla słuchaczy kierunku technik usług kosmetycznych.

Gość specjalny ZOSIA ROJEK studentka  II roku prestizowej miedzynarodowej szkoły charakteryzatorskiej FAM w Krakowie, podzieliła się umiejętnościami i wiadomościami z zakresu techniki malowania twarzy. Zaprezentowała najnowsze kierunki dotyczące sporządzania masek karnawałowych.

Ciekawostką był pokaz Zombi oraz wykonywanie ran i siniaków,za pomocą specjalistycznych mas plastycznych, sztucznej krwi i farb do ciał.Zajęcia miały charakter warsztatów,gdzie oprócz teorii i pokazu słuchacze mieli świetną  okazję sprawdzenia własnych umiejętności.

Maski karnawałowe Pokaz  zombi- WARSZTATY CHARAKTERYZATORSKIE
Nasza szkoła na 14 Targach Edukacyjnych !
03.03.2015

TARGI  EDUKACYJNE  !

25 lutego 2015 w Starostwie Powiatowym w Sieradzu, odbyly sie 14  Targi Edukacyjne. Nasza szkoła SCKU  Województwa Łódzkiego promowała główne kierunki kształcenia tj. technik usług kosmetycznych ,technik masażysta opiekunka dziecięca  opiekun medyczny higienistka  stomatologiczna  technik weterynarii terapeuta zajęciowy.Oferta naszej  szkoły skierowana była zarówno  dla tegorocznych maturzystów i dorosłych, którzy planują dalszą edukację.

Przypominamy !!!- nauka w SCKU jest bezpłatna, uczymy w systemie dziennym i zaocznym. Nie wymagamy matury !  SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Nasza szkoła  na  14 Targach Edukacyjnych !
Termin kolejnego spotkania dla kierunku Technik Weterynarii !
26.02.2015

WAŻNA INFORMACJA!!! prosimy przejść do zakładki STREFA SŁUCHACZA