Dzień Edukacji Narodowej 2015
19.10.2015

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej serdeczne życzenia dla Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich Pracowników Oświaty.

Dziękujemę Państwu za trud włożony w nauczanie i wychowywanie młodzieży. Życzę satysfakcji z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów z którymi dzielicie się swoją wiedzą, doświadczeniem, dla których jesteście.

mgr Barbara Milak

Jesień w polu i ogrodzie - Kościerzyn 2015
13.10.2015

W niedzielę 27 września w Kościerzynie odbyła się impreza z okazji Dnia Ziemniaka pod hasłem jesień w polu i ogrodzie.

Słuchacze drugiego roku kierunku technik masażysta  Sieradzkiego SCKU WŁ na jednym ze  stoisk  prezentowała  ofertę naszej szkoły , w szczególności kierunki technik weterynarii i technik turystyki wiejskiej.  Osoby chętne mogły  skorzystać z darmowego masażu. Dzień Ziemniaka w Kościerzynie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu sieradzkiego, a nawet powiatu wieruszowskiego i pajęczańskiego.

Zapraszamy na VIII Europejskie Forum Gospodarcze- Łódzkie 2015
18.09.2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym, organizowanym przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego „Edukacja zawodowa dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”, który odbędzie się w dniu 28.09.2015 r. w godz. 15.30 – 17.00 w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi, sala balowa II, podczas VIII Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2015.
Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem o charakterze cyklicznym, które organizowane jest już po raz ósmy przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, w tym roku także przy współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.

Pierwszego dnia Forum zostanie zorganizowana sesja tematyczna, podczas której znamienici goście, w tym osoby z zagranicy oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej poruszą aktualne problemy i zagadnienia dotyczące edukacji zawodowej oraz kształcenia osób dorosłych w Polsce i Europie, a panel dyskusyjny będzie okazją do frapującej wymiany poglądów.

Formularz rejestracyjny  http://efg2015.pl/rejestracja.html

Inscenizacja bitwy z 1939 roku 4-5 września! Strońsko-Beleń-Zagórzyce
09.09.2015

W sobotę 5 września SCKU WŁ  miała świetną okazję do zaprezentowania oferty edukacyjnej szkoły podczas inscenizacji walk z 1939 r. na linii Warty w Beleniu. Słuchacze kierunku technik masażysta rozdawali ulotki wśród widowni, informując o naszych kierunkach kształcenia.

Widowisko zgromadziło kilka tysięcy widzów chcących wziąć udział w żywej lekcji historii. Blisko 200 rekonstruktorów postarało się, by pokazać nie tylko jak walczono 4 i 5 września przed 76. Laty.

Organizatorzy inscenizacji to: powiat zduńskowolski, gmina Zapolice, Stowarzyszenie Historyczne "Strzelcy Kaniowscy", 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia, Stowarzyszenia Przyjaciół 15. SBWD, Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach.

Byliśmy na zawodach pływackich
08.09.2015

W lipcu nasza szkoła brała udział zawodach pływackich ,które odbyły się w Sieradzu nad rzeką Wartą. Słuchacze kierunku technik masażysta w ramach promocji naszej szkoły,wykonywali na uczestnikach zawodów profesjonalny masaż, pozwalający im na lepsze przygotowanie się do startu. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Sieradza, a udział naszej szkoły  w dużym stopniu uatrakcyjnił te zawody.

Byliśmy na zawodach pływackich
Plan zajęć dla poszczególnych kierunków
08.09.2015

Rozkład zajęć dla kierunku technik masażysta I i II rok oraz higienistka stomatologiczna  oraz  technik    weterynarii  w STREFIE SŁUCHACZA

Słuchacze pierwszego roku rozpoczęli naukę!
04.09.2015

Z dniem 1 września 2015r w Sieradzkim SCKU WŁ, słuchacze pierwszego roku rozpoczęli naukę na kierunkach: higienistka stomatologicznaopiekun medycznytechnik masażysta i technik weterynarii.