lipiec

Jarmark Urszulański w Sieradzu oraz Festyn Szkolny w Złoczewie z Sieradzkim SCKU WŁ
08.06.2015

W sobotę tj 30.05.2015 Sieradzkie CKU WŁ  uczestniczyło w Jarmarku Urszulańskim w Sieradzu.Uczniowie kierunku technik masażysta wykonywali darmowy masaż oraz udzielali informacji o zawodach jakie mozna zdobyć w naszej szkole.Jarmark cieszył się dużym zainteresowaniem  wśród mieszkańców Sieradza. Na głównej scenie mieliśmy możliwość zawieszenia baneru reklamowego SCKU.

Natomiast w Złoczewie tego samego dnia po godzinie 16.00, nasza szkoła brała udział w szkolnym festynie zorganizowanym przez Szkołę Ponadgimnazjalną w Złoczewie.Promowaliśmy kierunki kształcenia Sieradzkiego SCKU WŁ -rozdawaliśmy ulotki,gadżety reklamowe,a dla najmłodszych były kolorwe baloniki z logo naszej szkoły. Serdecznie ZAPRASZAMY DO  SCKU WŁ!!!

Festyn Rodzinny z udziałem naszej szkoły !
29.05.2015

23 majaw sobotę, na terenie szkolnego stadionu odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Panią Gotkowicz dyrektor Szkoły nr10 w Sieradzu.

Słuchaczki kierunku technik masażysta promowały kierunki kształcenia naszej szkoły. Przy naszym stoisku rodzice mogli otrzymać ulotki informacyjne Sieadzkiego  CKU WŁ, natomiast najmłodsi uczestnicy kolorowe baloniki i kolorowanki.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość promocji naszej szkoły

Festyn Rodzinny z udziałem naszej szkoły !
Informacja w sprawie egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe - ,,Stary Egzamin,,
29.05.2015

Terminy  egzaminów

dla Ratownika Medycznego i Technika Masażysty

Część pisemna :

-technik masażysta i ratownik medyczny  -  15.06.2015r   godz.12.00

Część praktyczna:

- ratownik medyczny - 16.06.2015r    godz.  9.00

- technik masażysta  - 17.06.2015r     godz.  9.00

Prosimy o zgłoszenie się w dniu egzaminu o godzinę  wcześniej przed rozpoczęciem egzminu tj. 8.00

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 marca 2015 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający podczas etapu praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w sesji czerwiec 2015r.

Każdy zdający powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem) oraz własne przybory, które są wymienione w poniżej.

322(06) Ratownik medyczny odzież ochronna/strój do ćwiczeń,kalkulator prosty,ołówek,gumka,linijka,temperówka
322(12) Technik masażysta ołówek,gumka,temperówka

TERMIN REKRUTACJI na rok szkolny 2015/2016
11.05.2015

W dniu 28 kwietnia odbyło się postępowanie Komisji Rekrutacyjnej.Komisja ustaliła listy kandydatów przyjętych do Sieradzkiego Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Sieradzu.

Informacje dotyczące listy kandydatów przyjętych na pierwszy semestr w sekretariacie szkoły SCKU.

Informujemy o wolnych miejscach w zawodzie:

Technik masażysta

Technik usług kosmetycnych

Opiekun medyczny

Asystentka stomatologiczna

Opiekunka dziecięca

Technik weterynarii

Opiekun osoby starszej

Higienistka Stomatologiczna

Asystent osoby niepełnosprwanej

Pytaj ?  o inne kierunki w sekretariacie  szkoły

SIERADZKIE SCKU SZKOLA  DLA  DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

Nauka za Darmo dla Wszystkich !!!     nie wymagamy matury

Udział SCKU w Forum Naukowym
06.05.2015

W dniach 4-5 maja,Sieradzkie  SCKU brało udział w w Forum Naukowym w ramach projektu,,Łódzkie intelektualne-II edycja". Podczas dwudniowego spotkania ,uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z tematyką zmieniającej się przestrzeni relacji kultury,nowych mediów i rynku pracy.Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład na temat "Nowe zawody, nowe perspektywy"oraz "Krajowe standardy kompetencji zawodowych jako źródło wiedzy o nowych zawodach na rynku pracy"

Dziękujemy oraganizatorom za zaproszenie i umożliwienie uczestniczen w tym spotkaniu.

Wizyta studyjna w Münster (Niemcy – Nadrenia-Północna Westfalia)
06.05.2015

W dniu 20-23.04.2015r dyrektorzy i nauczyciele szkół Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w Łodzi, uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej  przy współpracy z niemiecką szkołą w Münster.

Celem wizyty było zapoznanie się z systemem kształcenia obowiązującym w regionie Nadrenii We stfalii, w tym z systemem szkolnictwa zawodowego.Uczestnicy mieli możliwość przyjrzeć się z bliska działalności placówek na poszczególnych szczeblach kształcenia oraz wymienić się doświadczeniami z niemieckimi kolegami.

Podczas wizyty uczestnicy wyjazdu poznali bliżej funkcjonowanie różnych instytucji, min;

• przedszkole
  • placówka medyczna
  • szkoła zawodowa
  • Handwerkskammer-Bildungscentrum (zawody techniczne)
  • Fachhochschule Munster-Uniwersytet Nauk Stosowanych

Wizyta studyjna w Münster (Niemcy – Nadrenia-Północna Westfalia)
Forum Naukowe
04.05.2015

Serdecznie zapraszamy do udzaiału w  Forum Naukowym pn."Kultura i zawody przyszłości: humanistyka jako techne",które odbędzie się  w dniach 4-5 maja 2015r, w ramach projektu,,Łódzkie intelektualne-II edycja".Spotkanie odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego,sala Rady Wydziału,ul.Pomorska 171/173

Uczestnicy forum będą mieli okazję zapoznać się z tematyką zmieniającej się przestrzeni relacji kultury, nowych mediów i rynku pracy, wpływu tych przewartościowań na procesy edukacyjne w odniesieniu do współczesnej humanistyki.
Dyskusja wokół nowej jakości wiedzy, kompetencji i umiejętności toczyć się będzie w kontekście komunikacji kulturowej, nowych technologii, cyfryzacji, a także wyzwań przed jakimi staje dzisiejsza edukacja.